Nem egy találkozón játszott úgy a United, ahogy csak a legnagyobbak tudnak. Mi pedig most összeszedtük az elmúlt pár év 5 legszebb találkozóját, amire egy Manchester drukker pajzán mosollyal gondolhat vissza.

1. Manchester Utd - AS Roma 7-1
(2007)

Bajnokok Ligája

Amikor Evra - a kapuig alig elvánszorgó - lövése a kapufáról a gólvonal mögé került a nyolcvankettedik percben, már mindenki tudta, hogy a Manchester United kerül a legjobb négy közé. A 7-1-es eredmény tudatában különösebben nagy jóstehetségnek nem kellett lenni az előző megállapításhoz.
Pedig bátran kezdett a Róma, ám az első gólt mégis a „vörös ördögök” szerezték. Alig telt el tíz perc a mérkőzésből, amikor Cristiano Ronaldo fényezte a labdát a bal oldalon, majd rájött, hogy nem lehet mindent egyedül megoldani, és Michael Carrickhez passzolt. Az angol középpályás 22 méterről a kissé kint helyezkedő Doni fölött hálóba tekert. A Róma kapusa dermedten állt a gólnál, legalább megpróbálhatta volna hárítani a karjától egy méterre elsuhanó labdát. (1-0)
Nem elégedett meg az egygólos vezetéssel Sir Alex Ferguson csapata, és öt perccel később már az összetettbeli vezetést is megszerezte. Heinze-Giggs-Smith volt a labda útja, aminek végén a 15 hónap után ismét kezdőként a Bajnokok Ligájában pályára lépő csatár okosan belsőzött a kapu bal oldalába. (2-0)
A középkezdés után ismét megzörrent a római kapu. Ezúttal Rooney mattolta a vendégek hálóőrét, miután Giggs beadását pörgette a kapufa segítségével a kapuba. (3-0)Kicsit visszavett a tempóból a Manchester, a félidő hátralévő részében csak Ronaldónak jelentett motivációt, hogy bebizonyítsa: ő a világ legjobb játékosa. Pár sikertelen és felesleges cselt követően a 44. percben helyzetbe került a 16-oson belül, majd a bal sarokba bombázott, végleg eldöntve ezzel a továbbjutás sorsát. (4-0)
A szünetben Spalletti megpróbálta felrázni tanítványait, de ez ezen az estén nem sikerült.
Rögtön a második játékrész elején Ronaldo megszerezte saját maga második, csapata ötödik találatát. Giggs középreadásáról Smith még lemaradt, ám a labda pont így lett jó Ronaldónak, aki közelről nem hibázott. (5-0)
A teljesen hitehagyott vendégek ugyan kialakítottak helyzetecskéket, ám mégis a felszabadultan játszó vendégek szerezték az újabb gólt. A manchesteri játékosok addig próbáltak valami különleges találatot szerezni, amíg végül ez Carricknek sikerült: a középpályás 17 méterről valami irdatlan nagy gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába. (6-0)
Hiába lőtte De Rossi talán élete legszebb találatát a hatvankilencedik percben, örülni nem tudott. Pedig a középpályás kapáslövése egyike volt a mérkőzés legszebb jeleneteinek. (6-1)
A nyolcvankettedik percben Evra forgatta meg a tört a haldokló olasz csapat hátában: góljával kialakult a 7-1-es végeredmény.

2. Manchester Utd - Newcastle 6-0
(2008)

Premier League

A Newcastle a találkozó előtt mindössze a 11. helyen szerénykedett, és már egy ponttal is megelégedett volna az Old Traffordon.
Már csak azért sem várták jó előjelekkel a találkozót a fekete-fehérek, mivel a héten állt fel a kispadról Sam Allardyce. Helyét ideiglenesen volt segítője, Nigel Pearson vette át.Az összecsapás hazai fölénnyel indult: Rooney többször is nagyon közel állt a gólszerzéshez, de Shay Given eszén egyszer sem tudott túljárni.A másik agilis manchesteri Cristiano Ronaldo volt, aki rövid időn belül kétszer is gyanús körülmények között esett el a büntetőterületen belül, de Styles nem ítélt egyik esetben sem tizenegyest.
A hazai fölény ellenére a ’Castle is vezetést szerezhetett volna, ugyanis Milner kiugratását Owen lőtte a „vörös ördögök” kapujába, de a játékvezető tévesen érvénytelenítette a találatot.
Fordulás után lerohanta a MU a „szarkákat”, és kétszer is a gólvonalról mentettek a vendégvédők.
A 49. percben Ronaldo lábát húzták el a kaputól 18 méterre, a sértett pedig a sorfal alatt lőtte el a labdát, amely bár középre tartott, Given csak beljebb ütni tudta a játékszert.
Az 54. percben úgy tűnt, a manchesteri győzelmet semmi sem akadályozhatja meg: Given rúgta bele a labdát védőjébe, Cacapába, majd a játékszer odapattant Giggshez, aki visszagurított a középen érkező Téveznek. Az argentinnak már csak az üres kapuba kellett gurítania.
Ez után a demoralizáló gól után némileg összeszedték magukat a szarkák, de Van der Sar jó napot fogott ki, és mindent védett, ami csak a kapuja felé tartott.
A 70. percben végleg padlóra küldték a Newcastle-t a manchesteriek: Ronaldo gurított laposan a kapu bal alsó sarkába.
A 85. percben Ferdinand is feliratkozott a góllövők közé, közelről pörgetett a vendégek hálójába, a végén pedig Ronaldo harmadszor is betalált.
A kegyelemdöfést Tévez vitte be, az argentin támadó lőtte a mérkőzés hatodik gólját.

3. Manchester Utd - Arsenal 4-0
(2008)
FA Kupa

A manchesteriek legjobbjuk, Cristiano Ronaldo nélkül kezdtek, de Ryan Giggs sem került még a keretbe sem. Paul Scholes kispados volt, a londoniak gólkirálya, Emanuel Adebayor szintén, vagyis éreződött, néhány nap múlva mindkét klubra fontos Bajnokok Ligája-találkozó vár.

Wayne Rooney viszont a pályán bizonyíthatott, és tette is, amikor közelről fejjel vette be Jens Lehmann kapuját. A Giggs helyén kezdő Nani néhány perccel később remek szóló után szép gólpasszt ívelt be Darren Fletchernek, pontosabban az ellenfél William Gallasnak, aki a skót középpályás csúsztatása után saját kapujába fejelt.

Az Arsenal mintha pályán sem lett volna, a korai hátrányt követően pedig egyértelművé vált, a jövő heti, Milan elleni BL-meccsre tartalékol. Nani még a szünet előtt berúgta a harmadikat, majd a második félidőben újra remekül passzolt Fletcherhez, aki ezúttal maga bólintott a hálóba.

A United teljesen simán került a negyeddöntőbe, edzője, Sir Alex Ferguson 100. FA-kupameccsét nagy sikerrel ünnepelhette.

4. Manchester Utd - Chelsea 3-0
(2009)

A londoniaknak egy helyzetük sem volt a meccsen, tizenöt percig jobban játszottak, de onnantól a hazai csapat irányított. Az első gólt a középhátvéd Nemanja Vidics fejelte az első félidő hosszabbításában: Ryan Giggs megismételtetett szöglete után - a visszafújtból Cristiano Ronaldo stukkolt a hálóba - Dimitar Berbatov csúsztatását bólintotta a kapuba a szerb légiós.

A szünet után nem sokkal újra gólt rúgott a United: C. Ronaldo sarokkal indította Evrát a bal szélen, ő tökéletesen adott be Wayne Rooneyhoz, aki közelről, kapásból behelyezte a labdát.

2-0-nál a meccs eldőlt, csak a különbség nagysága volt kérdéses, és a hajrában még egyszer be is talált Sir Alex Ferguson edző csapata. Cristiano Ronaldo balról a rövid sarok felé csavart egy szabadrúgást, a meccs legjobbja, Berbatov jól érkezett, és Rooneyhoz hasonlóan a kapuba lőtt.

5. Manchester Utd - Chelsea 1-1
(2008)

És végezetül még egy találkozó a londoni kékek ellen, ezúttal a BL-ben. A Bajnokok Ligája moszkvai döntőjében két angol csapat, a Manchester United és a Chelsea küzdött azért, hogy felülhessen az európai futballtrónra. Az 1-1-gyel végződő rendes játékidő után a hosszabbításban sem született döntés, jöhettek a böntetők, amelyben Cristiano Ronaldo ugyan hibázott, de így is a Manchesteré lett a trófea, mivel a londoniak közül John Terry és Nicolas Anelka lába is megremegett. A Vörös Ördögök ezzel 1968 és 1999 után harmadszor nyerték meg a legrangosabb európai futballsorozatot.

Indulás: 2009-04-10

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre