Igen, ide katt.

css code

css code

Felkészülés

A csapat felkészülése a 2009-2010-es szezonra előbb Ázsiában, majd Németországban folyt. Az összes felkészülési mérkőzésről olvashattok egy-egy meccsösszefoglalót.

Ázsia-túra

Az ázsiai kiruccanás a terrortámadások miatt egy kicsit megváltozott, így kétszer játszottunk a malajziaiakkal. E két meccs krónikája következik.

Első összecsapás:

Malaysia XI 2

United 3

Helyszín/idő: Bukit Jalil Stadion, 2009 Július 18.

Sok szakember és kritikus megszólalt már, mondván a United Ronaldo nélkül nem tud gólt, gólokat szerezni és csak szenvedni fog.

Ezekre a kritikákra csattanós választ adtunk, a mai napon elsősorban a védelemmel voltak gondjaink, miután 2-0-ás előnyt leadtunk.

Vidic sérülés miatt kihagyta ezt a meccset, Johnny Evans volt Rio hátvédtársa, míg O'Shea a jobb, Patrice Evra pedig a bal oldalon szerepelt. A középpálya jobb oldalán a nemrég hosszabbított Darren Gibson, míg a balon a fiatal és tavaly nem sok játéklehetőséget kapó Nani volt. Scholes és Anderson a középpálya közepén osztogatott, főleg az elöl lévő Berbatov-Rooney csatárpárosnak, aminek hamar meglett az eredménye.

Rooney góljával ugyanis már a 8. percben megszereztük a vezetést, és Nani találatával már 2-0 állt az eredményjelzőn fél óra elteltével.

Az említett portugál pedig jól és veszélyesen is játszott, rendszerint ő rúgta a szögleteket és a szabadrúgásokat egyaránt.

No de jött a hidegzuhany, a Malajziai all-star játékos, Yahyah 7 perc alatt duplázott, ezzel az 52. percben kiegyenlített.

Ekkor Sir Alex nem várt tovább, és három cserét is végrehajtott, betette Owent, aki először bizonyíthatott a United 7-es mezében, jött Tosic, Fabio és Wes Brown is.

A gólig azonban kellett várni, de végül megérkezett: Michael Owen vágta a hálóba a lasztit a 85. percben, így keményen, de végül győzelemmel zártuk a találkozót.

A meccs krónikájához még hozzátartozik, hogy Fergie az utolsó negyed órára még becserélte Giggs-t és Machedát is.

Második összecsapás:

Malaysia XI 0

United 2

Helyszín/idő: Bukit Jalil Stadion, 2009. Július 20.

Másodszor csaptunk össze a Maláj tizeneggyel, miután a robbantások miatt a szervezők megváltoztatták a menetrendet. Az előző meccsen Rooney, Nani és Owen góljaival végül 3-2-re nyertünk.

Ahogy Fergie nyilatkozta, azt be is tartotta és teljesen felforgatta a kezdőcsapatot. A kapuban Foster kezdett, a védelem jobb oldalán Gary Neville, a balon Fabio, míg középen Evans és Brown biztosított. A középpályán Fletcher, Carrick, Giggs és Tosic osztogatott, elöl pedig a Macheda-Owen páros kezdett.

Ahogy az lenni szokott, most is megnyomtuk az első 10-15 percet, ami gól(oka)t is hozott. Macheda találatával megszereztük a vezetést a 11. percben, majd két perccel később Owen gondoskodott a boldogságunkról. Michael második gólját szerezte két meccs alatt, és kezdi egyre jobban eloszlatni a kritikusok és a szurkolók aggájait egyaránt, még az is lehet, hogy ő lesz a nyár legnagyobb igazolása.

A mérkőzésen nem sok szó jutott a Maláj válogatottnak, alig-alig jöttek ki a térfelükről, Ferguson pedig elkezdte a cseréit, hogy megint mindenki szóhoz jusson. Fostert Kuszcak váltotta a második félidőben, de mindenki lehetőséet kapott, aki a kispadon ült: Ferdinand, Rooney, Nani, O'Shea, Evra, Berbatov, Anderson, Gibson és Scholes.

A játék képe nem változott, mint ahogy az eredmény sem, így meggyőző játékkal 2-0-ra nyertük meg a "visszavágót".

A harmadik mérkőzést Szöulban rendezték, Parkot például amolyan nemzeti hősként fogadták. E meccs összefoglalója következik.

FC Seoul 2

United 3

Helyszín/ időpont: World Cup Stadion, Szöul, 2009. július 24.

A Malaysia elleni dupla siker után az ázsai-túra következő álllomása Szöulban volt.

A 64 ezres koreai lelátó tele volt, elsősorban Parkot éltették, akire az ázsiaiak úgy tekintenek, mint egy hősre. Nem volt kezdő, viszont erős csapattal álltunk fel, elég ha Ferdinand, Giggs vagy Rooney nevét mondjuk. A kapuban Kuszczak kezdett, a védelemben Evra a bal, O'Shea a jobb oldalon, középen Brown és Rio állt. A középpályán az Anderson, Carrick, Fletcher, Giggs négyes, a két támadó pedig Macheda és Roo volt.

A hangulat a tetőfokán, a koreai szurkolóktól a saját hangját se hallotta az ember, ez nem kicsit spanolta fel a szöuli csapatot, a 24. percben Dejan találatával meg is szerezték a vezetést. Gyorsan kellett egy gól, a 32. percben Wayne nagyszerű lövésével ez meg is érkezett, azonban újabb rossz pont a csapat védelmére, mert Dejan megszerezte második gólját a meccsen, pont az első félidő végén.

A második játékrészben tehát volt mit lefaragni, az ifjú Macheda pedig elkezdte, amikoris az 59. percben megszerezte a United egyenlítő találatát. Ezután jól meghúztuk, tartottuk a labdát és a tavalyi év legrosszabb játékosának kikiáltott Berba a 66. minutumban már a mi előnyünket ünnepelte. Az első két meccsén egyaránt betaláló Owen a 61. percben bejött Kiko helyére, de újabb gól már nem született, így a vége 3-2-es manchesteri győzelem.

Az utolsó állomás a Greentown ellen következett, ezzel zárva az Ázsia-túrát. Most ezt olvashatjátok.

Greentown 2

United 8

A Vörös Ördögök 8-2-re diadalmaskodtak távol-keleti túrájuk záró felvonásán. Micheal Owen egy félidő alatt duplázott, eddigi mérlege: négy meccs négy gól az MU-ban! Ryan Giggsnek félóra kellett a triplához a hajrában. Berbatov, Tosics és Nani is beköszönt.

Igazi gólparádéval köszönt el Ázsiától a Manchester United, amely Malajzia és Dél-Korea után Kínában turnézott vasárnap.

A Kínai Szuperliga elmúlt idényének kilencedik helyezettje fogadta az angol bajnokot a több mint ötvenezres Sárga Sárkány Stadionban.

Micheal Owen kezdte a gólgyártást 24. percben, nem sokkal a szünet előtt aztán ismét villant. Két gólja között éktérsa, Dimitar Berbatov és a szerb védő Zoran Tosics is eredményes volt.

A szünet után Rooney váltotta Owent, majd Giggs Fletchert. Utóbbi alaposan felforgatta az ázsiai védelmet, Nani gólja után még hármat rátett a lapáttal, nem úszta meg nyolc gól alatt a Hangcsou. A hazaiak két csereember révén azért kozmetikázni tudtak az eredményen, a vége: 2-8.

Ezután a csapat Németországba utazott, tiszteletünket tettük az Audi-kupán, ahol egy minitorna keretében (ahol az AC Milan, Bayern München, Boca Juniors szerepelt) mérkőztünk meg. Első találkozónk az argentinok ellen volt. Ezt eleveníthetitek fel újra.

Németország, Audi-kupa

United 2

Boca Juniors 1

Helyszín/idő: Allianz Aréna, München, 2009. július 29.

Nézőszám: 61,000

Az Ázsia-túra után Németországba, az Audi-kupára utazó gárdánkhoz csatlakozott az új igazolás, Valencia is, akinek szépen sikerült a debütálás.

Az ecuadori szélső nem volt az ázsiai kaland részese, hiszen papírjait kellett elintéznie, ennek ellenére kezdőként kapott szerepet Sir Alextől. Ahogy a nagy babérokra törő Kuszczak is, a védelem a Fabio - O’Shea - Cathcart - Brown, míg a középpálya a Valencia - Anderson - Carrick - Park négyesből állt. Elöl a fiatal Macheda bizonyíthatott újra, társa pedig Rooney volt a kezdő sípszónál.

Első gólunkat Anderson szerezte, egy gyönyörű szabadrúgást váltott góllá a 22. minutumban. A szünet előtt Valenciának is sikerült betalálnia, az új fiú két emberen hámozta át magát, majd lőtt, a Boca kapusa pedig - óriási bakival - nem tudta védeni a maga felé száguldó lasztit.

A második játékrészben az argentinok megrázták magukat, azonban erejükből csak egy gólig jutott, Insúa góljával alakult ki a 2-1-es végeredmény.

A United tehát az Audi-kupa döntőjébe jutott, ahol a Bayern München-AC Milan párosítás győztesével meccsel majd.

A döntőről hamarosan részletes összefoglalót olvashattok.